NOVINKY:

04/2009
V sekci VIDEO byla přidána dvě videa od Hanzelky (každé o velikosti cca 50 MB, délka zhruba 8 minut - slideshow fotografií podkreslená hudbou.

01/2009
Byl přidán druhý cestopis od Vaška a na konci prvního cestopisu od Honzy máte bonus - povídku od marocké paní.

10.3.2008 12:53
Ve fotogalerii bylo zveřejněno téměř 300 fotografií z expedice.
Ve videogalerii jsou ke shlédnutí tři informativní videa z expedice.

1.3.2008 0:47
Expedice se v pořádku vrátila ke svým blízkým.
V sekci Cestopis je umístěn text cestopisu, na dalších jeho součástech se pracuje.
V sekci TRASA je ke shlédnutí projetá trasa + soubor pro navigaci Garmin.

22.2.2008 14:00
Čekáme na trajekt, nic nejede. Jsou velké vlny, jízda v dešti a větru.
Všichni zdrávi jen Jardu bolí záda.
Stálo to za to.
Těšte se na fotografie a cestopis.

17.2.2008 08:26
Trophyteam: Po třídenním přejezdu okraje pouště z Mezourgy do Tagounite se hlásíme živi a zdrávi. 2x jsme stanovali, je zde velmi těžký terén, překonávali jsme sezónnní řeku a dnes pokračujeme směr Foum Zguid.

13.2.2008 23:06
Trophyteam: Po celodenním ježdění v dunách se zítra chystáme na 230 km přejezd pouští. Veselá nálada a zdraví nás neopouští. Motorky nás poslouchají. K večeři bude kuskus.

11.2.2008 23:00
Trophyteam: Po třech dnech ježdění po atlasu zítra dorazíme do pouště. Všichni jsme v pořádku. Počasí je dobré a stroje drží. Je tu krásná příroda a marokánci jsou velmi přátelští. Najeto máme 960 km. Zdravíme všechny! Spojení do CZ je špatné.

11.2.2008 22:20
BB(webmaster): Team se mi snaží poslat fotografie a cestopis - i cestou MMS, ale nějak jim to nejde (z O2 slibovali zázraky ...), tak jsem jim alespoň na žádost přeposlal SMSkou dosavadní vzkazy zde z webu a rodinám a blízkým vyřizuji, že VSICHNI JSOU V KONDICI A AZ SIGNAL DOVOLI, BUDE CESTOPIS, ZATIM TO OPRAVDU NEJDE.

7.2.2008 15:00
Odjezd. Pavel vyráží jako první řidič, ostatní popili zbytek whisky na zdárnou cestu. To znamená, že první střídání proběhne nejdřív v Německu.
klikni pro větší foto

5.2.2008 večer - Pavel
Tak snad mám zabaleno( alespoň to nejnutnější k přežití). Nakonec mám po pár úpravách dva kufry 35l a 41l. Důkladným přerovnáváním jsem se dostal na hodnoty : kufr 35l = 13 kg, kufr 41l = 12 kg a malý batoh na nosiči 5 kg. CELKEM přijatelných a do písku velmi příjemných 30 kg. Váha mojí KTM je 185 kg +30 kg bagáž = 215 kg.Tak hezké balení a moc si toho neberte, už takhle vám váží motorky dost přes 200 kg bez bagáže.

4.2.2008 - Pavel
Přípravy vrcholí. V sobotu jsme všichni dovezli své stroje na místo čtvrtečního odjezdu k Honzovi do firmy (Ti odvážnější po vlastní ose, já v autě). Při zběžné kontrole motorek jsme zjistili, že Jarda má sjeté brzdové destičky a tak má před sebou ještě výměnu. Ostatní stroje jsou "snad" v pořádku. Do odjezdu zbývají 3 dny. Předběžný čas odjezdu je dohodnut na čtvrtek 14:00 H (Jarda s Vencou si vzali raději dovolenou, aby nepřišli pozdě na odjezd). Takže tímto přeji celé výpravě šťastnou cestu, krásné zážitky a hlavně šťastný a bezproblémový průběh a návrat.

1.2.2008 - Vašek
Dneska zbývá 6 dní do odjezdu - konečně méně než týden.
Včera proběhla poslední koordinační schůzka. Doladily se seznamy, proběhlo rozdílení pořadí řízení auta do Španělska, aby si část posádky mohla dát na cestu pár piv. Dnes se ještě dokoupily nezničitelné vzduchové filtry, které vyměníme zítra u Honzy v práci, kde proběhne poslední kontrola strojů a utahování šroubků . Takže zítra vezeme všechny motorky na shromaždiště, kde se budou ve čtvrtek po čtrnácté hodině nakládat a nashle za 17 dní.
Do poslední schůzky jsme stále nevěděli, jestli Pavel stihne připravit svůj stroj, ale jak je vidno, všechno je připraveno a i Pavel se může vydat do těch nejtěžších terénů.

klikni pro větší foto

Myslím, že si zaslouží náš obdiv, protože to opravdu neměl jednoduchý.

klikni pro větší foto klikni pro větší foto

Honza s Jardou Hanzelkou mají poměrně moderní stroje, tak nemuseli jejich úpravám věnovat tolik času . Mě provedli kompletní servis a vybavení některými náhradními díly kluci v Carservisu , kterým děkuji a doufám , že nebude na cestě náhradních dílů třeba

Foto z příprav:
klikni pro větší foto klikni pro větší foto klikni pro větší foto klikni pro větší foto

24.1.2008 - Vašek
Dneska je 15 dní do odjezdu.
To je skoro kulaté výročí.
Myslím, že každý z nás už začíná mít doma tu svojí hromádku věcí, co si bude brát s sebou. Každý tráví poslední chvilky před odjezdem činností, která přinese usnadnění expedici na její cestě. Jarda pravidelně navštěvuje kurz Arabštiny, Honza sbírá kontakty případné pomoci v Maroku a Pavel se dal na poslední chvilku do generálky motorky, abychom se nemuseli zdržovat neočekávanými opravami jeho stroje.

klikni pro větší foto

Jak sám napsal: snad ji stačím do odjezdu dát dokupy.
Pokud se dostanete na tyto stránky ještě do našeho odjezdu, budeme rádi, když nám do odkazu vzkazy, nebo Honzovi na mail napíšete informace, které by nám mohli být na cestě užitečné.

22.1.2008 - Vašek
Dneska je 16 dní do odjezdu.
Chtěl bych napsat jen pár větiček, jak se to u mě všechno semlelo.
Delší dobu znám člena Trophy teamu Maroko 2008 Jardu "Hanzelku" Vlasáka (to nejsou tři lidi, jen jeden s více jmény a to pravé jsem ani neuvedl, že Aleši), který cestuje různě po Čechách, Rakousku, Rumunsku a co já vím kde a vždycky vypráví spoustu zážitků a nadšení z cest, na které mě nikdy nevzal sebou. Pokaždé, když dovyprávěl své zážitky z cest , jsem pouze povzdechl " to jsem rád, že jste mě zase nevzali sebou". No a jednou , mám dojem že to bylo v říjnu ,se Aleš Jarda Hanzelka Vlasák přede mnou ukecl, že se chystá s Honzou a Pavlem Vokounovic na cestu do Maroka.To bylo poprvé, kdy jsem věděl o jeho cestě dopředu. V té době jsme seděli u našeho kamaráda, taky pěkná svině, v garáži a jedli , popíjeli pivní mok a zapíjeli to fernetem. Možná proto, že byl Jarda lehce, podotýkám lehce :::, ovlivněn alkoholem, zareagoval na moje " to jsem rád , že mě zase nevemete" slovy Ty vole tak pojeď s námi v unoru do Maroka. Myslel si, že se leknu? Nelekl !!! A už se mě nezbavil. Zkoušel , že se musí ještě zeptat, a že neví jestli to půjde, ale za týden jsem seděl v hospodě U Kroka na první koordinační schůzce a seznamoval se s tvůrci expedice Honzou a Pavlem.
Na první schůzku jsem se snažil přijít absolutně včas, jak je zvykem u slušných lidí a věru jsem udělal moc dobře. Přivítal mě přísný pohled Honzy Vokouna s nataženou rukou, na které měl hodinky a pravil: máš štěstí, za minutu by jsi už s námi nejel . Po několika fernetech se Honzovo přísný pohled změnil na laskavý a kamarádský. A bylo to . Byl jsem definitivně přijat. Pavel mi vzal míru na tričko, odebrali mi krev na zjištění druhu krve ( výsledek FERN + ) a vyfasoval jsem úkoly co mám zařídit.
Takže hoši díky a nenechte mě tady a hlavně mě nenechte tam .

21.1.2008 - Vašek

klikni pro větší foto klikni pro větší foto klikni pro větší foto klikni pro větší foto klikni pro větší foto klikni pro větší foto klikni pro větší foto klikni pro větší foto klikni pro větší foto klikni pro větší foto

20.1.2008 - Honza
Dnes bylo krásných 12 stupňů, tak jsem provětral bejčka a vše doladil. Nic už není v cestě vyrazit.

klikni pro větší foto

18.1.2008 - Honza
Trasa: pořád odpočítáváme už jen 20
Probíhají poslední úpravy motorek, sháníme krizové náhradní díly, a všichni si začínáme čím blíže odjezdu, tím častěji volat. Již jsou odstraněny katalyzátory, hotová trička, výšivky a samolepky. Tento víkend by se měla teplota pohybovat kolem 7 stupňů, tak dojde k odzkoušení výfuku bez katalyzátoru. Doufám že ta chytrá ,,bramboračka“ nebude hlásit na displeji nějakou poruchu. Dovybavil jsem lékárnu různýma práškama a antibiotikama, a začínám pozorovat, že čím jsem starší, tím méně vozím triček a více myslím na náhradní díly jak pro motorku, tak pro sebe. Tak jak nám denně píše Venca sms – už jen 20.

14.1.2008 - Honza
Trasa: zatím plánujeme
Termín: odjezd Praha 7.2.2008 - návrat 24.2.2008
Ujeté km: prstem po mapě
Po zážitcích roku 2007 v Tunisu jsme nejprve plánovali Líbii, ale protože zatím naše pracovní aktivity nedovolují vzdálit se na dobu delší dvaceti dnů, bylo vybráno Maroko.
S Pavlem jsme oslovili pár známých a parta je na světě.
Kolem listopadu jsme začali schánět informace a zde bych chtěl poděkovat Filipu Weberovi, který nám hodně pomohl.
Před dvěma dny nás všechny šokovalo rozhodnutí nezahájit závod DAKAR 2008 ( důvod Mauretánie ). Na naši cestu to sice nemá vliv, ale všichni jsme se těšili na motivující záběry ze závodu.
Tak a je před námi jeden měsíc příprav o kterém se pokusím napsat pár řádek.

ÚVOD WEBU

VZKAZY

NOVINKY

TRASA A MAPY

TEAM

CESTOPISY 1. a 2.

FOTO + VIDEO

KONTAKT